Araç Kaplama
Araç Kaplama

Araç Kaplama / Araç Giydirme

Araç kaplama / araç giydirme hizmetimiz, araç kaplama / araç giydirme hakkında detaylı bilgiler.

img

Araç giydirme veya diğer adıyla araç kaplama, araçların üzerlerine yapılan kaplama işlemine verilen adıdır. Araç giydirme işlemi cast folyo olarak üretilen folyo cinsi ile kaplanabilmektedir. Cast folyo ile normal folyo arasındaki fark ürünün esnekliği, daha ince oluşu ve metal üzerinde daha iyi tutuculuğu olmasıdır.
Cast Folyo ürünü 0,11 ile 0,13 mikron kalınlıklar arasında üretilmektedir. Araç giydirme için kullanılan cast folyo ürünü pvc’dir. Bu ürün sıcak soğuk etkenlerinede bağlı olarak esneklik, tutuculuk ve dayanıklılığını etkilemektedir.

Araç Giydirme Çeşitleri

3 farklı araç giydirme modeli mevcuttur. Bölgesel, Quadro ve Renk değişim.

Bölgesel Giydirme

Quadro Giydirme

Renk Değişim

Yukarıda bulunan örneklerde de göründüğü gibi araç giydirme çeşitleri mevcuttur.

Bölgesel araç kaplama, aracın belirli bir kısmının kaplanma işlemidir.

Quadro araç giydirme, aracın görünen tüm alanlarının kaplanma işlemidir.

Renk değişim araç giydirme aracın belirlenen renklerde kaplama işlemidir.

Araç Giydirme Kademeleri, Nasıl İlerlenir?

Fotoğraf Çekimi

Ölçü Alımı

Uygulama / Sunum

Kreads.com Meridyen Ajans Projesidir.

1-) Fotoğraf Çekimi

Araç giydirme yapılacak olan arabanın öncelikle düzgün bir şekilde fotoğrafı çekilir. Düzgün açılardan çekilmediği takdirde yapılan tasarımlar araç üzerinde gösterilirken tasarımlarda kaymalar, görüntü bozuklukları oluşabilmektedir.

2-) Ölçü Alımı

Aracın detay ölçüleri, yükseklikleri ölçülerek not alınması gerekmektedir.

3-) Uygulama / Sunum

Çekilen aracın fotoğrafları dahilinde istenilen tasarımlar yapılarak aracın giydirilmiş hali sunulmaktadır. Sunulan görselin aynısı araç giydirme işlemiyle tamamlanmaktadır.

Neden Aracımı Kaplatmalıyım?

Araç kaplamanın bir çok faydası bulunmaktadır.

– Aracınızın boyasını dış etkenlere karşı korur (darbeler hariç)
– Görüntü olarak firmanıza kurumsallık katar.
– Aracınız kaplı kaldığı sürece maliyetsiz bir şekilde reklamınız sizinle birlikte dolaşır. Bu sizin satın alabileceğiniz en uygun yollu reklam tanıtımıdır.
Bir grafik ile sizlere bunu açıklayalım ;

Yukarıdaki grafikte de belirttiğimiz üzere 2,000 tl gibi bir rakam harcanarak yapılabilecek reklam potansiyelinde en yüksek rağbet, dönüşüm alabileceğiniz reklam ve tanıtım alanı araç kaplama işlemi ile gerçekleşmektedir.
2,000₺ harcayarak kaplatılacak olan araç ile 1,000,000 dan fazla insana ulaşabiliyorken, en yakın rakibi radyo ile 150,000 civarında insana ulaşabilmektesiniz.
Üstelik aracınız nereye giderse reklamınız oraya ulaşıyor olacaktır. Siparişlerinizi ve bilinirliğinizi arttıracaktır. Bir çok faydasını göreceğiniz, kurumsallığınızı arttıracağın bir reklam yatırımı olacaktır.

Neden Aracımı Sizde Kaplatmalıyım?

1-) Tecrübe
Her yıl yaklaşık 100 ~ 150 araç kaplamaktayız. 15 Yıllık deneyimi ile ustalarımız ile İstanbul’dan Türkiye’nin her yerine, kurumsal firmaların araç kaplama işlemlerini yapmaktayız.

2-) Yerinde uygulama
Siz nerede olursanız olun, sizin yerinize gelinerek sizlerin uygun zamanlarında hava şartları uygun olduğu takdirde sizleri yormadan açık havada giydirmelerini yapmaktayız.
3-) Grafik Desteği
Sizlere grafik tasarım desteği, istek doğrultusunda grafik tasarımlarını yapıyor araçlarınızın olması gerektiği, kurumsal bütünlüğünüze uygun şekilde düzenlemelerini yapıyoruz.

4-) Sunum
Profesyonel bir şekilde aracınızın giydirilmiş halini dijital ortamda sunuyoruz. Aracınız aynı giydirilmiş şekilde gösteriyor, gösterdiğimiz gibi uyguluyoruz.

5-) Kalite
2880 Dpi dijital baskı makinesi ile pürüssüz baskılar yapıyor, doğru renklerde canlı, parlak görüntüler sağlıyoruz. 1. seri hava kanallı cast folyo kullanılarak giydirme işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Aracınızı dijital ortamda nasıl gösterdiysek uygulanmış hali o.

Uygun fiyat garantisi.

Piyasa fiyatlarına göre uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Profesyonelliğin uygun hizmeti haline gelmiş olan giydirme işlemiyle sizlere hizmet vermekteyiz.

İstanbul’un her bölgesinde yapmış olduğumuz araçlar mevcuttur. Son 1,5 yılda yaklaşık 350 den fazla araç giydirme işlemi gerçekleştirilmiştir. Çoğunlukla su firmalarının araçlarını gündelik hayatta görebilirsiniz.
Bir su firmasının ortalama her ilçede 15 – 20 tane bayisi bulunmaktadır. Her bölgede neredeyse her mahallede bir su firmasının aracını yapmış bulunmaktayız. Gerçek anlamda uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet ile yapmaya devam etmekteyiz.

Yapmış olduğumuz ürünlerin garanti süreleri kullanılan ürünün cinsine göre farklılık göstermektedir.
Baskı sonrası laminasyon kaplama yapılan ürünlere 2+ Yıl garanti, laminasyon kullanılmadan araç giydirme yapılan ürünler için ise 1 yıl garanti vermekteyiz.

Yapmış olduğumuz araç kaplamalardan bir kaçı

Vaillant Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Ayvaz Su Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Taşdelen Su Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Kızılay / Araç Giydirme

img

Fenerbahçe Spor Klübü / Araç Giydirme

img

Esas / Tır Giydirme

img

Yarış Arabası Giydirme

img

İbb | Araç Giydirmeleri

img

Tekne Folyo Kaplama

img

Venart / Araç Giydirme

img

Helke Süt / Araç Giydirme

img

Taşeren Su / Araç Giydirme

img

Buzdağı Su Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Vodafone Özatalar Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Öz Mantı Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Taşdelen Su Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Buzdağı Su Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Vaillant Araç Kaplama / Araç Giydirme

img

Yüzlerce yapmış olduğumuz araç giydirme örneklerinden sade bir kaçı eklenmiştir. Mevcut referanslarımız ve daha fazla araç giydirme örneği için iletişime geçebilir, talebinizi iletebilirsiniz.

Güncel olarak araçlarınızın marka, modeli ve yaptırmak istediğiniz araç giydirme örneğini sunarak WhatsApp hattından veya mail olarak isteğinizi belirttiğiniz takdirde sizlere fiyat teklifi verebilmekteyiz.

Fiyat teklifi aşamalarında genel itibari ile istenilen araç giydirme folyo markasına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Araç giydirmelerde genel ağırlıklı olarak Unifol 9540 seri hava kanallı cast folyo tercih etmekteyiz. Genel itibari ile fiyat ve performans açısından en sağlıklı, yıllardır kullanarak deneyimlediğimiz ve tecrübe ettiğimiz ürün olan unifol cast folyo, daha sağlıklı sonuçlar ve daha canlı net giydirme işlemi gerçekleştirebilmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Giydirme işlemi gerçekleşecek olan aracın büyüklüğü, girintili çıkıntılı olması ve kaplama modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Sadece bir logo uygulaması 15 dakika ile 30 dakika arasında sürebilirken bir panelvan aracın iki yanının kaplanma süresi 3 ile 5 saat arasında sürebilmektedir. Quadro giydirmelerde ise araçların trim işlemi (belli başlı parçalarının daha sağlıklı kaplanabilmesi için sökülerek kaplama yapılması) gerçekleştirilmesi gerektiğinden bu süre 2 güne kadar sürebilmektedir.

Araç giydirmelerde kullanılan renk, materyaller ve kullanım şekline göre ömrü değişiklik göstermektedir.

– Renk solma süresi

Araç devamlı güneş altında bırakılır ise aracın renklerinin solma süreleri daha hızlı gerçekleşmektedir. Mevcut hizmetimizde araç giydirmeler gongzheng starfire baskı teknolojisi ile üretilmektedir. Araç giydirmelerde laminasyon (şeffaf koruma) kaplanmadığı takdirde 1 yıl garanti vermekteyiz. Eğer baskı üzerine laminasyon koruma kaplanır ise 2 yıl garanti vermekteyiz.

– Giydirme ömrü

Giydirme ömrü 1 sene kaplı olarak kaldığı sürece araç metali folyo ile bütünleşmeye başlayarak kaplanan folyo artık çok zor sökülür hale gelmektedir. 5 – 6 sene civarında aracın üzerine kalabilmektedir.

Yapılacak olan araç giydirmeler öncesi eğer üzerinde söküm işlemi yapılmayacak ise müşterilerimizden aracın daha sağlıklı kaplanabilmesi için giydirme yapılmadan en az 5 saat önce yıkatılarak temizlenmesini talep etmekteyiz. En az 5 saat önce istenilmesinin nedeni aracın kanal bölgelerine giren su kalıntıları aracın giydirme işlemi sonrası kanal bölgelerinde baloncuk ve kalkmalar yaşanmasıdır. Mevcut kaplama öncesi ustalarımız tarafından aracın tozunu ve pisliğini almak amaçlı bez ile tekrardan bir işlem gerçekleştirilmektedir.

Giydirme işlemi sonrasında araç muayene istasyonundan randevu alarak giydirilmiş olan aracı logolu olarak işletmesi gerekmektedir. Panelvan olmayan camlı araçlarda cam bölümlerini sürücünün görebilmesi amaçla “one way vision” denilen ürünle kaplamaktayız. Ürünün özelliği içeriden dışarıyı görebiliyor, dışarıdan bakıldığında ise görselin görülebiliyor olmasıdır. Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Araçlarınız eğer trim işlemi gerçekleştirilmeyecekse ve hava şartları uygun ise yerine uygulama hizmeti vermekteyiz. Araçlarınız elektrik alabileceğimiz bir alan olduğu takdirde, fabrikanızda, dükkanınızın ön bölümünde veya ofisinizin önünde giydirme işlemi gerçekleştirmekteyiz. Güneş almayan alanlarda, sert rüzgarlar esmeyen veya yağmur yağmayan günlerde hava şartları uygun olduğu takdirde ustalarımız gelerek yerinde hizmet vermektedir. Eğer hava şartlı uygun değil veya trim işlemi gerçekleştirmek gerekiyor ise kendi yerimizde giydirme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Kaplanan araçlar ilk 24 saat kesinlikle yıkanmamalıdır. Kaplama sonrası eğer laminasyon kaplama gerçekleştirilmemiş ise fırça, çözücü maddeler (tiner, solvent, çamaşır suyu vb.) temas ettirilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde araç baskıları üzerinde çizilmeler, kalkmalar yaşanabilmektedir. Laminasyon kaplama yapılan araçlara fırça ile yıkama yaptırabilirsiniz.

Herhangi bir zarar vermez. Genel itibari ile aracın boyasını dış etkenlere karşı korur. Lakin araçlar giydirme işlemi sonrasında sökülmek istenildiği takdirde tekrardan bizlere veya araç giydirme merkezlerine ulaşılarak söküm işleminin gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz. Söküm işlemi kaplama işleminden daha zorlayıcı ve uğraştırıcı bir işlem olduğundan profesyonel ustalar tarafından yapılması aracın zarar görmesini engellemektedir.

img
img
img
img
img
WhatsApp chat
Teklif Al

Teklif almak istediğiniz ürünün bilgilerini girerek teklif alabilirsiniz. İstediğiniz ürün detaylarını belirterek bizlere mail yoluyla ulaşabilir, ürünlerin tekliflerini sizleri mail yoluyla ve arayak bilgilendirebiliriz.

    X
    Teklif Al