Matbaa
Matbaa

Matbaa

Matbaa Hizmetimiz Hakkında Detaylı Bilgiler

img

Genel Açıklama

Matbaa Nedir?

Matbaa baskı öncesi tasarım aşamasında hazırlanan katalog, dergi, antetli kağıt vb. tasarımların belli işlemlerden geçerek çeşitli ebattaki Kağıt vb. malzemelere
basıldığı yerdir. Matbaacılık Türkiye’ye İbrahim müteferrika ile birlikte gelmiştir. Diğer bir ismi ise basım evi anlamına gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Türkiye’de Matbaa Sektörü önemli bir aşama kaydederek bir çok insana iş kapısı haline gelmiştir.

Yaptığımız İşler

Kartvizit,

Kurumsallığınızın ilk adımı ve önemli tanıtım aracı olan kartvizitler genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardan oluşur. Kartvizitlerin ebatları bazen farklılıklar gösterir yaygın olarak kullanılan kağıtlar 240 gr. fantezi, 350 gr. kuşe ve 280 gr. “Amerikan Bristol” kağıtlarıdır. Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber kartvizitler müşterimizin isteğine göre özel olarak kraft, pvc, şeffaf olmak üzeri çeşitli şekillerde üretmekteyiz.

Kartvizit Örnekleri

Düz kesim kartvizit

Özel Kesim Kartvizit

Şeffaf Kartvizit

Bulunan tüm matbaa ürünlerinde olduğu gibi kartvizitin kalitesini bir kaç belirli özellik belirlemektedir.

Gramaj,
Kağıt kalınlığı olarak 240, 350, 700 gr olarak gramajlar bulunmaktadır.

Kabartma & Lak
Kartvizitin belirli bölgelerine kabartma ve parlak olarak lak atılabilmektedir.

Gofre
Gofre işlemi kartvizitin belirli bölgelerine basınç uygulanılarak yapılan işlemdir.

Kağıt Cinsi
Standart olarak kuşe kağıda üretimi yapılmakla birlikte özel kağıt olarak belirlenen renkli, desenli, kraft kağıtlara da baskı yapılabilmektedir.

Antetli Kağıt

Firmaların özel veya resmi yazışmalarda kullanmak için tercih ettiği ciddiyet yansıtan en önemli kurumsal kimliklerden biridir.
Şirketin logo veya amblemi adres ve iletişim bilgilerinin basılı olduğu,olan kağıttır. Sadece şirket dışı yazışmalarında değil, şirket içinde, departmanlar arası iletişimde de kullanabilir böylece çok daha resmi ve ciddi bir imaj çizmenize yardımcı olur. Antetli kağıt, şirketin her zaman ihtiyaç duyduğu argümanların başında gelir.Özel bir yazışma yaparken sıradan kağıt kullanmak yerine antetli kağıt tercih etmeniz kurumsallığınızı en iyi şekilde yansıtmanıza yardımcı olur unutmayalımki kurumsallık ilk kendi içinizde başlar

Cepli Dosya

Kurumsallığınızı yansıtan cepli dosyalar gerek şirket içi gerek şirketler arası teklif verme, yazışma sözleşmeler, dosyalar ve sunum materyallerinizi taşımak için de uygun bir araçtır. Şirket logonuzun ve iletişim bilgilerinizin yazılı olduğu cepli dosyalar, bu özelliği sayesinde siz işlerinizi yaparken kurumsal imajınızı da beraberinizde taşımanıza yardımcı olur. Böylelikle toplantı ve görüşmelerde siz hiçbir çaba göstermeden kendi reklamınızı da yapmış olursunuz. Cepli dosya tasarımı hizmetinde tasarım ve basım işlemine kadar tüm sürece hakim olan meridyen ajans, sizlere kaliteli ürünler sunar. Tasarım ilkeleri, sektöre uygunluk, renk değerleri, kağıt kalitesi, baskı kalitesi gibi bir çok etkeni göz önünde bulundurarak cepli dosya tasarımları hazırlamaktayız. Müşteri portföyümüzde bulunan kurumsal firmalar ile sektörde yer edinmiş, tecrübemize değer katmaya devam etmekteyiz. Tasarım konusunda karşılıklı fikir alışverişi yaparak teklifte belirtilen özelliklere sadık kalarak, baskı adedi ve kağıt gramajlarına göre isteğiniz doğrultusunda üretmekteyiz.

Katalog & Dergi

Firmanızın ürünleri ya da hizmet verdiğiniz alanlar hakkında ayrıntılı bilgiyi hedef kitleye sunmanın en hızlı yolu profesyonel bir katalog sahibi olmaktan geçer.Tüm ürünlerinizi ve öne çıkarmak istediklerinizi ayrıntılı bir biçimde inceleme olanağı sunan katalog baskı, hem kendinizi net bir şekilde ifade etme,kurumsal kimliğinizi öne çıkarma işlevi görür hem de müşterinizin ihtiyaç duyduğu bilgileri kısa ve öz bir biçimde sunar.
Katalog baskı sahibi olmanız firmanız için önemlidir çünkü, gerek müşteri ziyaretlerinde, gerekse ofisinize gelen ziyaretçilerin inceleyebilecekleri bu basılı yayınlar,firmanızın ön yüzüdür.
Katalog tasarımı hizmetinde tasarım ve basım işlemine kadar tüm sürece hakim olan meridyen ajans, sizlere kaliteli ürünler sunar.Tasarım ilkeleri,sektöre uygunluk,renk değerleri,kağıt kalitesi, baskı kalitesi gibi bir çok etkeni göz önünde bulundurarak katalog tasarımları hazırlamaktayız.Müşteri portföyümüzde bulunan kurumsal firmalar ile sektörde yer edinmiş, tecrübemize değer katmaya devam etmekteyiz.
Tasarım konusunda karşılık fikir alışverişi yaparak katalog sayfa sayısı, baskı adedi ve kağıt gramajlarına sadık kalınarak isteğiniz doğrultusunda çalışma yapmaktayız.

Broşür & El İlanı

Broşürler tanıtım faaliyetleriniz için klasik ve vazgeçilmek bir pazarlama aracıdır.Bir kağıda sığdırdığınız ana mesajınızın elden ele dolaşmasına imkan sağlar. Fazla yer tutmadığı ve kolay okunur olması ile birden fazla kişiye ulaşabilirsiniz.Bu açıdan bakıldığında,üzerindeki bilgilerin kolay anlaşılabilir olması bir dezavantaj değil, tam tersine bir avantajdır bu sayede hedef kitlenize ulaşıp istediğiniz mesajı vermiş olacaksınız.Broşür tasarımı hizmetinde tasarım ve basım işlemine kadar tüm sürece hakim olan meridyen ajans, sizlere kaliteli ürünler sunar.

WhatsApp chat
Teklif Al

Teklif almak istediğiniz ürünün bilgilerini girerek teklif alabilirsiniz. İstediğiniz ürün detaylarını belirterek bizlere mail yoluyla ulaşabilir, ürünlerin tekliflerini sizleri mail yoluyla ve arayak bilgilendirebiliriz.

    X
    Teklif Al